«
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Harran Üniversitesi, Yeni Başlayan Öğrencilerine Farklı Etkinliklerle Üniversiteyi ve Şehri Tanıttı

Harran Üniversitesi, Yeni Başlayan Öğrencilerine Farklı Etkinliklerle Üniversiteyi ve Şehri Tanıttı

harran-universitesi-yeni-baslayan-ogrencilerine-farkli-etkinliklerle-universiteyi-ve-sehri-tanitti.jpg

Harran Üniversitesi’nde 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında üniversite eğitimlerine yeni başlayan öğrenciler için düzenlenen oryantasyon programı başladı.

 

Harran Üniversitesi’ne 2022-2023 akademik yılında kayıt yaptıran öğrencilerin üniversiteye adapte olabilmeleri ve şehri  tanımaları  amacıyla düzenlenen oryantasyon programı, Osmanbey Yerleşkesi Merkezi Kafeterya önünde verilen start ile başladı.

 

Programda, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in yanısıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, Harran Üniversitesi Genel Sekreteri Zübeyir Zorlu, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrenciler de hazır bulundu.

 

Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile başlayan programda, misafirler ve öğrenciler tarafından kamu kurum ve kuruluşlar tarafından yerleşkede kurulan stantlar gezildi ve saha etkinliklerinin yapıldığı alanlar ziyaret edildi.

 

Stant ziyaretlerinin ardından Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen konferansa geçildi.

 

İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Öğretim Üyesi ve Göbeklitepe-Karahantepe Ören Yerleri Kazı Başkanı Prof. Dr. Necmi Karul’un konferansı gerçekleştirildi. Konferansında Prof. Dr. Necmi Karul, Göbeklitepe-Karahantepe Ören Yerleri başta olmak üzere Şanlıurfa ve çevresinde bulunan arkeolojik öneme sahip bölgelerde bulunan eserler konusunda açıklamalarda bulundu. Karahantepe’nin en az Göbeklitepe kadar tarih öncesi eser olarak değerli olduğunu belirten Karul, kazıların aşama aşama devam ettiğini söyledi. Halen Karahantepe’nin resmiyet kazanmamasına rağmen Şanlıurfa ve çevresine gelen ziyaretçilerin azımsanmayacak bir kısmının Karahantepeyi de ziyaret ettiklerini vurguladı.

 

5 gün sürecek olan Oryantasyon Programında saha etkinlerinde ve üniversite yerleşkesinde;  Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir, Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü Belediyeleri, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Aile-Çalışma Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Sağlık, Kültür Bakanlıklarına bağlı Şanlıurfa İl Müdürlükleri, Şanlıurfa Müzesi, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası, Şurkav, Anadolu Üniversitesi, Şanlıurfa Teknokent, Kızılay, Yeşilay, Mezopotamya Living Lab, Urfa Kart, Redbull Lokman, Türkiye İş Bankası, Opel, Citroen, Peugeot, Türk Telekom, Turkcell ve Soliclub stant kurarak destek sağladılar.

 

Oryantasyon programında ayrıca, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Uzaktan Eğitim Merkezi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan videolarla her birimin personeli tarafından öğrencilerin merak ettiği konular hakkında bilgiler verildi.

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşecek olan ve Üniversitenin akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında bilgilerin paylaşıldığı programın ilk gününde; Tıp, Eğitim, İktisadi ve İdari Birimler, Diş Hekimliği Fakülteleri ile Konservatuvar, ikinci gününde; Mühendislik, Fen-Edebiyat, Veteriner, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile Organize Sanayi, Akçakale, Birecik, Ceylanpınar, Suruç, Halfeti, Viranşehir Meslek Yüksekokulları oryantasyon eğitimlerine katılacaklar. Üçüncü gün ise, Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu, dördüncü gününde ise; İlahiyat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Yüksekokulu, Şanlıurfa Sosyal Bilimler, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulları, programın son gününde de; Ziraat, Güzel Sanatlar, Siverek Uygulama Bilimler Fakülteleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Hilvan, Siverek, Bozova Meslek Yüksekokullarına bilgiler verilecek.

 

Oryantasyon programı 30 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

HaberHD Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *